مبانی نظری بازاریابی خدمات و رویدادهای ورزشی

فلیپ کاتلر، بازاریابی را فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله تعریف کرده است. برندا پیت و دیوید استوتلار در کتاب مبانی بازاریابی ورزشی، بازاریابی ورزشی را چنین تعریف کرده اند: فرایند طراحی و اجرای فعالیت هایی برای تولید، قیمت گذاری، افزایش مشتریان و توزیع یک محصول یا خدمت ورزشی برای ارضای نیازها و تمایلات مشتریان و تحقق اهداف سازمان و شرکت ....

 

مشخصات فایل

نوع فایل: word

تعداد صفحات: 35

تعداد منابع: 62

فونت: B Nazanin 14

فاصله خطوط: 1.15

حاشیه ها : از هرطرف 2.54

قیمت:  فقط 6900 تومان (کمتر از هزینه تایپ)

این فایل از نظر کیفیت کاملاً تضمین شده می باشد و جهت انجام تحقیق و پژوهش، نگارش پایان نامه ارشد و دکتری و همچنین ارائه پروژه درسی مناسب می باشد.

 

بخشی از متن فایل:

بازاریاب رویداد برای دستیابی به مزیت های راهبردی بیشتر نسبت به رقیبان، باید قادر به کنترل ماهرانه متغییرهای آمیخته بازاریابی باشد. این فعالیت ها مستلزم تجزیه و تحلیل منظم محیطی، بررسی و درک کامل اهداف سازمان دهنده رویداد خواهد بود (پوپ، 1390). اگر بازاریاب رویداد به کار خود آگاهی کامل داشته باشد و دقیقاَ بداند چه کسی مشتری است؛ همۀ این کارها به راحتی انجام می شود. برای این منظور شناخت سه عامل در بازاریابی رویداد حائز اهمیت است.

الف) گروه های مصرف کننده: افرادی که کالا یا خدمات را مصرف می کنند، چه کسانی هستند، چه ویژگی هایی دارند و چگونه برانگیخته می شوند.

ب‌)        نیاز های مشتری: دراینجا وضعیت کمی دشوارتر است؛ زیرا نیازهای افراد با هم متفاوت اند. برای همین شناخت نیازهای افراد برای ایجاد رضایتمندی در مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است.

ج‌)               فناوری لازم برای برآوردن نیازهای مشتری: بر حسب نوع رویداد و نوع مشتری، فناوری تحویل محصول با توجه به نیازهای مشتریان متفاوت است. (Kaiser 1986).....

شناخت انتظارات مشتریان و سطوح این انتظارات از سازمان های ورزشی به بازریابان خدمات اجازه می دهد تا تعیین کنند آیا خدمات ارائه شده سطح قابل قبولی از کیفیت را دارا است. زیرا خدمات برجسته باید به واسطۀ خواسته و انتظارات مشتریان مشخص شود. در صورتی که خدمات از نظر عرضه کننده خیلی جالب باشد، ممکن است نتواند مشتریان را ارضاء نماید و خدمات مذکور برجسته و مهم تلقی نشود(Lim 2007).

سنجش کیفیت خدمات در صنعت خدمات ورزشی، همچنان موضوعی بحث برانگیز است (Williams 1998). رابینسون(2006) به این موضوع اشاره کرده است که سازمان های ورزشی ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر سازمان ها متمایز می نماید. اولاَ، با توجه به این که مفهوم خدمات ورزشی برای عامه مردم تازگی دارد، لذا هزینه ای که می کنند نسبتاَ زیاد است. ثانیاَ، مشتریان اوقات فراغت و تفریح خود را جزو ارزشمندترین زمان های آنها در طی زندگی استف در باشگاه سپری می کنند. ثالثاَ، در اغلب باشگاه های ورزشی نوعی سرمایه گذاری عاطفی مانند احساس تعلق بین مشتریان نسبت به باشگاه ایجاد می شود، صورت می پذیرد؛ لذا این عوامل باعث می شوند انتظارات از این باشگاه ها بالاتر رود. بنابراین هدف اصلی مدیریت باشگاه های ورزشی جلب رضایت مشتری و رابطه خوب و مطلوب با وی است(Robinson 2006). چنانچه سازمان های ورزشی درک مناسبی از عوامل مؤثر بر رضایت مشتریان داشته باشند، بهتر می توانند از نتایج مثبت برخورداری از پایگاه مشتریان رضایت مند استفاده کنند؛ زیرا برآوردن انتظارات مشتریان در مورد ویژگی های کیفیت خدمات، به رضایت مندی بالاتر آنها می انجامد و باعث می گردد به خدمات وفادار بمانند و حتی آن را به دیگر مشتریان نیز پیشنهاد دهند(سیدجوادین، 1389).......

 

فهرست مطالب:

بازاریابی

مدیریت بازاریابی

ابعاد مدیریت بازاریابی

تحقیقات بازایابی مدیریت

فرآیندهای خرید

تصمیم گیری در فرآیند خرید

انواع خرید

آمیخته بازاریابی و چگونگی گسترش آن

رویداد ورزشی

انواع رویداد های ورزشی

تماشاچیان رویدادهایی ورزشی

انواع تماشاچیان رویداد

رعایت حقوق تماشاچیان

حمایت تماشاچی از رویداد

اصول جذب تماشاچیان (مشتری) و راضی نگه داشتن آنها

رابطه بازاریابی با رویداد ورزشی

برنامه ریزی بازاریابی رویداد

خدمات

درک کیفیت خدمات

انواع مدل های کیفیت خدمات

سنجش کیفیت خدمات

بازاریابی خدمات

تفاوت کالا با خدمات

ویژگی های بازاریابی خدمات

طبقه بندی خدمات

‌ مدیریت شواهد فیزیکی

چشم انداز خدماتی

بستة خدماتی

بازاریابی حوزه خدمات

منابع

 

6,900تومان
کد کالا:
تعداد:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گروه طراحی وب سایت وبی ها
2019  پژوهشگران ورزشی -    طراحی و پشتیبانی توسط شرکت میزبان نت ایرانیان